fbpx

מעגל נשים

Shiluv

שילוב חברתי

#19

קרן ראשון לציון מבקשת להעצים ולשתף פעולה עם עמותות רבות הפועלות בראשון לציון בדרך של הפרייה הדדית, עזרה ושיתוף ידע.
במסגרת זו קרן ראשון בחרה לסייע ליוזמה של טנג'נט –מעגל נשים . ואנו קוראים לכם תושבי ראשון לפעול למען גיוס משאבים לפרויקטים המשמעותיים אותם מקדמות נשים מכל רחבי העיר.

טנג'נט מעגל נשים הינו אירגון המשך לעמותת מעגל נשים, ארגון התנדבותי בינלאומי של נשים שעוסקות בעשיה למען החברה.

מטרת העמותה:
חברות ונתינה, הגברה ועידוד מעורבותן של נשים מתרבויות ורקע שונה בחיי הקהילה ולקיחת חלק בפעילויות ציבוריות, תוך שמירה על יחסי חברות, הבנה וכבוד הדדי.

כיום אנו מונות כ-32 נשים נפלאות הפועלות למען הקהילה בראשון לציון.
אנו מתנדבות במספר פרויקטים בעיר:
* הוסטל בית אקשטיין
* אקים בוגרים
* פרויקט אח בקהילה
* בית לנערות מקום בלב
* הוסטל לנערות במצוקה בית קשת
* מעון נשים מוכות

אנו קשובות לבקשות המגיעות מהמינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון ושמחות לשתף פעולה .

ארגון טנג'נט מעגל נשים קיים בכל הארץ ואף במדינות רבות בעולם.
בכל עמותה קיימת מועצת מנהלים מתחלפת, בראשון לציון יו"ר העמותה היא מירב גינת ביביש.

מחכים לכם למען גיוס משאבים לפרויקטים וכן להתנדבות.

פרויקט מס' 19 – טנג'נט מעגל נשים הינו אירגון המשך לעמותת מעגל נשים, ארגון התנדבותי בינלאומי של נשים שעוסקות בעשיה למען החברה.

עוד קצת עלינו:

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל משהו…. כשפונים לנשות טנגנט ראשל"צ ( מעגל נשים ראשל"צ ) התשובה שלהן זה על בסיס יומיומי .
הן 32 בנות קריירינטיות , כל אחת מהן מותג בפני עצמה וביחד זה תאגיד של נתינה. טנגנט הוא אירגון המשך של מעגל נשים. אירגון בינלאומי שהוקם באנגליה ומונה 13,000 חברות בעולם. בישראל יש 15 מועדונים.

פה אצלנו בראשון לציון הן מאירות את הקשישים , נשים מוכות, חברי אקים, בית בלב ובית קשת בתים של נערות בסיכון, מאות ארגזי מזון בחגים, חיילים בודדים, הוסטל בנחלת, באר נס -המרכז לבריאות הנפש בנס ציונה , ניצולי שואה, אח בקהילה, פרוייקט שהן הקימו ומלוות במשך 12 שנים של נשים בודדות יצרו להן קהילה להפיג את הבדידות. רוב הפרוייקטים בשיתוף מחלקת הרווחה בעיר.

כששאלתי את מירב גינת ביביש י"ור המועדון השנה על הפרוייקטים שלהם העיניים שלה נצצו מהתרגשות, איך בכל אחד מהפרוייקטים הן שמות את ליבן ומעוזם לפי הדרישות והצרכים של המקום כמו לדוגמה
בבית קשת פרוייקט שמיכל אהרוני אחראית עליו ומלווה עם הצוות שאיתה .בית קשת הוא בית לנערות שהוצאו מביתם בצו בית משפט, שם הן לומדות לחיות בעולם טוב יותר ומתוקן מקנים להן כישורי חיים וערכים. טנגנט ראשלצ מלווה אותן בפעילויות העשרה לנערות, תכנים שיעצימו אותן לחיים שבחוץ, "כל נערה שם היא כמו בת עבורנו" הן יודעות שאנו אוזן קשבת עבורן ותמיד לעזר ככתובת בכל דבר שזקוקות. אפילו שהמבשלת שלהן היית בחופשה הבנות של טנגנט הלכו לבשל עבורן, ואיתן והפכנו את הבישול לחוויה.

יש גם פרוייקט חדש שהכניסה בימיי הקורונה חגית לוי שדה – סגנית י"ור טנגנט ראשלצ בית לחיילים קרביים בודדים . שזקוקים לחיבוק מאיתנו ופינוקי אוכל בסופי שבוע עוגות חמות וטעימות .אפילו חגית גייסה את חב' אופטיקה בליסימה שתרמה עבורם משקפי שמש וראיה אופנתיות.

הנתינה היא מנוע התשוקה של הבנות שלנו, הן ערות לסביבה והן תמיד מושיתות יד לעזרה. המצחיק שבימי הקורונה שכולם היו בהסגר בבתים הבנות שלנו היו סופר חיוניות ופעילות בעיקר מול אוכלוסית הקשישים וניצולי השואה שהיו זקוקים מעבר לאוכל לחיוך ומאור פנים.

אז אתן 32 בנות איך זה עובד? בתכלס זה לא מובן מאיליו שאתן כל כך מפרגנות אחת לשניה ,את מספרת על חברותיך לטנגנט בהערצה כל כך גדולה ? היא מחייכת , "לפני הנתינה הגדולה שלנו לקהילה זה חברות חברות וקהילה שבנינו כמו משפחה יש לי 31 אחיות לכל צורך שאזדקק הן יהיו עבורי, וככך כל אחת תעיד לך".

הפעילות שלנו מתחילה בספטמבר כל שנה יש יו"ר חדשה וצוות בורד שלצידה. פעם בחודש אנו נפגשות לישיבת עבודה בבתים שלנו, לכל פרוייקט יש אחראית עם צוות בנות – שאליה הפניות מגיעות והיא אשת הקשר של הפרוייקט. את הכספים אנו מגייסות מאירוע מרכזי פעם בשנה בהיכל התרבות שכל הכנוסיו לפעילות שלנו במהלך השנה. ובנוסף אנו מקפות בשבט אחים ואחיות, אנשים טובים שרוצים ועוזרים במה שיכולים.

אין לי ארץ אחרת כאן הוא בייתי מולדתי … ונעשה הכל שיהיה טוב לסביבה שלנו.

לתרומה לפרויקט

למידע נוסף על הפרויקט

Billing Details

Your Order

מוצר סכום ביניים
Donation  × 1 0.00
סכום ביניים 0.00
סה"כ 0.00
 

להסיר פריט תמונה ממוזערת מוצר מחיר כמות סכום ביניים
× Donation  0.00
0.00

סה"כ בסל הקניות

סכום ביניים 0.00
סה"כ 0.00
דילוג לתוכן